Ostericum

Sekret unikatowego smaku piw wzbogaconych naturalnymi ziołami

Miłośnicy niewielkich, lokalnych browarów i ciekawych, aromatycznych trunków, mieli okazję zasmakować w niepowtarzalnej kolekcji piw rzemieślniczych autorstwa Browaru Stara Szkoła. Za wyśmienitym smakiem m.in. Żołędziowego, Z marzanką wonną czy Z kwiatem lawendy, stoją tradycyjne sposoby warzenia, starannie wyselekcjonowane, najciekawsze odmiany chmielu oraz najwyższej klasy ziołowe dodatki.

 

Wyróżniająca się jakość surowców ziołowych, wykorzystywanych przez Starą Szkołę do wyrobu piw, jest zasługą “OSTERICUM” Mirosław Angielczyk. Firma ta została założona przez twórcę marki Dary Natury, będącej jednym z największych producentów ziół, herbat ziołowych i żywności ekologicznej w Polsce. Wszystko po to, by podczas tworzenia towarów ze swojego bogatego asortymentu, już na etapie zbioru surowca zyskać możliwość monitorowania jego jakości, a także sposobu w jaki został pozyskany.

 

Firma “OSTERICUM” skupuje zioła pochodzące ze stanu naturalnego z obszaru całej Polski, poddając ścisłej weryfikacji bazę zbieraczy oraz siedlisk umożliwiających legalny i bezpieczny dla zasobów przyrody zbiór. W procesie pozyskiwania surowca kontrolowane jest jego pochodzenie, jak również zgodność z obowiązującymi normami jakościowymi. Ważnym elementem działalności “OSTERICUM” jest także edukacja osób zbierających rośliny ze stanu naturalnego.

 

Zbieracze współpracujący z “OSTERICUM” Mirosław Angielczyk informowani są co do obszarów występowania danych gatunków (wytyczonych do zbioru przez odpowiednie jednostki), a także uzyskują pomoc w zakresie niezbędnych pozwoleń. Systematycznie prowadzone są również szkolenia z zakresu metod zbioru, ochrony środowiska oraz botaniki, pozwalające na bezbłędną identyfikację roślin i wykluczenie pomyłek w zakresie gatunków pokrewnych czy objętych ochroną. Dzięki surowym normom, zioła zbierane są jedynie w taki sposób, by nie naruszać równowagi przyrodniczej i umożliwić populacji szybką regenerację na danym terenie.

SKUP ZIÓŁ “OSTERICUM” Mirosław Angielczyk, Koryciny 73, 17-315 Koryciny