Opowieść 

o Starej Szkole

Nazwa browaru Stara Szkoła” nie wzięła się z niczego. Browar ten został założony kilkanaście lat temu, właśnie w budynku starej szkoły, w której od dekady nie widziano już uczniów. Aż do momentu, gdy pojawili się tam browarnicy, którzy w jej murach doskonalili swój fach. 

Drewniana, wiekowa budowla w której warzone jest piwo, znajduje się w sercu jednego z pięknych, podlaskich lasów. Piwo tworzone jest wyłącznie tradycyjnymi metodami i według starych receptur. Założyciele browaru własnymi rękoma konstruowali urządzenia, dzięki którym mogą kultywować tradycję. Kocioł warzelny podgrzewany jest żywym ogniem, a trzask palonego drewna tworzy akompaniament do ręcznej pracy browarników.

 

Zioła i ziarna potrzebne do produkcji piwa dostarczają nam okoliczni rolnicy, zbieracze, a także uprawiamy je sami, za płotem naszego browaru. Następnie hodowcy odbierają od nas powstające w trakcie produkcji młóto, które jest doskonałym dodatkiem do pasz dla zwierząt. Żyjemy w symbiozie, dbając o naturę, bo to dzięki niej możemy tworzyć nasze napitki. 

Nasz zespół tworzą pasjonaci piwa i ziół. Połączenie wiedzy i zapału do ciężkiej pracy zaowocowało powstaniem serii piw. To nasz hołd dla tradycji i smaku, który towarzyszył naszym przodkom kilkaset lat temu. Cenimy ich zaradność, bo w czasach w których o słód jęczmienny czy pszeniczny było niezwykle ciężko, warzyli wyśmienite piwo w oparciu o to, co jest. Stara Szkoła.